טיפים לעיצוב חדר תינוקות הדפסה דוא

 מאת: רוית שלם

הכותבת הינה מעצבת פנים במקצועה.

כולנו מכירים את ההתרגשות הגדולה לקראת בואו של תינוק חדש. ואם לא חווינו את הדבר דרך הבטן הפרטית שלנו, הרי שיש לנו אחים, חברים, דודים או שכנים, שדרכם כבר יצא לנו להתוודע אל הרגש הזה המציף, הרוצה להכין, לעטוף ולגונן, על הישות הקטנה העומדת להגיע אל העולם ולהתקיים תחת משמורתנו. אמהות רבות יוכלו לתאר את תחושת ה"קינון" שפיעמה בהם בשלבים האחרונים של ההריון, אותה תחושה, הגורמת לאם להתאמץ ולהכין את הבית בכללותו ואת החדר האישי של התינוק בפרט, לקראת בואו של התינוק.

עיצוב חדר התינוק הוא חלק חשוב מאוד מקבלת הפנים הנערכת לעולל הקטן והוא כולל בתוכו המון תשומת לב לפרטים בכל מיני רבדים:

 

 

 

ישנם הצרכים העכשוויים של התינוק שרק מגיח מרחם אימו, ישנם פריטי הריהוט הנילווים לצרכים אלו, הצבעים התואמים להם וההרגשה בה אנו רוצים לעטוף את חדרו. מאידך, לא כדאי לשכוח, התינוק גדל מהר, ןמבלי ששמנו לב הופך לילד קטן, בעל צרכים אחרים לגמרי... נתון שכדאי מאוד להתחשב בו כאשר מעצבים חדר לרך הנולד.

אז מהיכן כדאי לנו להתחיל?

צבע:

בהתחלה, כמו בהתחלות, כדאי להתחיל מהבסיס. והבסיס הוא הצבע. לחדר התינוק כדאי לבחור בצבע בהיר, רך ונעים. צבעים נועזים או "נצנצים" מהסוג שיש באולמות או בגני אירועים, יגרמו לאי נעימות. לכן כדאי להשתמש בצבעים פסטליים בהירים מאוד בגווני ירוק, תכלת, צהוב, סגול, כתום או וורוד - על פי נטיית ליבכם. מובן שאת הצבעים הללו יש לדלל בהרבה לבן. בכל חנות המתמחה בתחום תינתן לכם מניפה ובה אינספור גוונים שיוכלו להתאים.  

לרוב כדאי לבחור קיר אחד אותו נצבע בגוון הנבחר, או לסמן קו בגובה השליש התחתון של החלונות בחדר ולצבוע בגוון הנבחר את השטח שמתחת לקו. את שאר הקירות או את השטחים שמעל לקו נצבע בגוון לבן עם נטיה קלילה לכיוון חמים. צבע כמו snow-white  של טמבור יהיה מתאים. לעולם לא נשתמש בלבן הבסיסי, (לבן סיד) שהוא קר, ומנוכר.

טפט – להשלמת קירות החדר:

נוכל לסמן את אותו קו שציירנו על הקיר באמצעות בורדר עדין, אותו נקנה בחנות טפטים או בחנויות תינוקות המציעות פתרונות עיצוביים. הבורדר יוסיף קצת צבע בדיוק במידה הנכונה. אפשר גם לבחור טפט עם דוגמא עדינה ולהדביקו על חלקו התחתון של הקיר ועל ידי כך ליצור מראה "מושלם" לקיר הצבוע.

נקודה חשובה למחשבה  - בדרך כלל הטפטים אותם נבחר עבור חדר התינוק, יהיו מתאימים פחות לחדרו של ילד. קילופו של טפט מהקיר יהיה כרוך במעט יותר טרחה מאשר צביעת הקיר מחדש. כמובן שזוהי לא טרחה גדולה מידי, אולם כדאי לזכור זאת כאשר בוחרים טפט...

ריהוט:

הריהוט המוצע לחדרי תינוקות כולל בדרך כלל מיטת תינוק, שידת החתלה וארון. כאשר אתם בוחרים את הריהוט כדאי לחשוב על השנים שיחלפו ולראות כיצד יוכל הריהוט לשמש אתכם בזמן שייעודו ישתנה: הארון הוא פריט הריהוט שיוכל להמשיך אתכם שנים ארוכות יותר ואילו מיטת התינוק תהיה זו שתחליף בעוד כשנתיים בערך את צורתה למיטת מעבר או מיטת ילדים ונוער. שידת ההחתלה תשנה אף היא את יעודה ותהפוך לשידת מגירות רגילה..

פריטי עיצוב משלימים:

שטיח רך ונעים, לא שעיר במיוחד, עליו יוכל התינוק לשכב בעוד חודשים מספר.

מלבד אהיל צבעוני לתאורה המרכזית של החדר, כדאי לדאוג למנורת לילה קטנה, שתוכל להיות דלוקה במשך הלילה ולעזור כאשר אתם צריכים למצוא את דרככם אל התינוק, מבלי שתזדקקו לאור הגדול שעלול להעיר את תינוקכם יותר מכפי שכבר התעורר.

מובייל צבעוני שייתלה מעל שידת ההחתלה. כיום כבר מייצרים מוביילים שעיקר העיניין בהם הוא לזה המתבונן בהם מלמטה. כאשר שוכב התינוק על גבו בזמן ההחתלה, ישמח להתבונן מעלה ולראות את הדמויות החביבות נעות ורוקדות לנגד עיניו.

ארגז צעצועים. לרוב התינוקות ישנם צעצועים רבים בתפזורת. דובונים מכל מיני סוגים, נשכני גומי, קוביות ועוד. ככל שתשכילו להכין ארגזי צעצועים שסופגים אליהם את הבלאגן, כך יהיה לכם קל יותר לשמור על הסדר בחדר. ארגזי הצעצועים הם גם אלו שימשיכו הלאה לחדר הילדים ולעיתים אפילו לחדריהם של המתבגרים...

 
חדר התינוק יכול להיות מוכן עבורו בפשטות רבה. הקדישו את תשומת הלב המעטה הזו לבחירת הפריטים המרכיבים את החדר, והשאירו את מירב תשומת הלב לתינוק עצמו, שיגיע ויביא איתו עולם חדש לגמרי לתוך עולמכם המוכר.

המאמר בשיתוף טרה-סי – אולם אירועים

 
 

 

בהריון? ילדת?

 12.16 
 
 ערכה פתוחה 2015 מוקטנת
התמונה להמחשה בלבד
 

שאלות נפוצות

למי מיועדת הפעילות?

מי הצוות המקצועי?

מי מממן את הפעילות?

לשאלות נוספות על

פעילות צעדים ראשונים 

Website by - JOOMI
Feedback Form
Feedback Analytics