ראשית ההורות הדפסה דוא

מאת קרן רביב - מטפלת הוליסטית. מדריכת הסברה בצעדים ראשונים

אחד הדברים הראשונים שחשוב לזכור, בכל שלב, בעיקר בתחילת האימהות, הוא שאתן לא לבד. כולנו עוברות את אותו הדבר פחות או יותר. שלושת החודשים הראשונים הן ההתחלה וכמו בכל התחלה, בעיקר של להיות אמא, לא יודעים כלום והכל ב"כאוס". את לא אמורה לדעת להניק, את לא אמורה לדעת לחתל, את לא אמורה לדעת לעשות אמבטיה. ולעיתים את גם לא מתאהבת במבט ראשון בילד שלך, אף אחד לא מדבר על זה אבל זה קורה וזה בסדר, זה מתאזן בד"כ כשההורמונים מתאזנים . אז במקום להתמלא במלא רגשות אשם פשוט תתחילי מההתחלה, מהדברים שכן מתאפשרים. חשוב לא להיות לבד אלא לשאול, להיעזר ולהיתמך.

 

אם מדובר בילד שני ומעלה, ניצבת לנו מראה עוד יותר גדולה ממה שהציב הילד הראשון. הסיטואציה היא שיש עוד פחות זמן לעצמך לנוח ולעיתים גם פחות סבלנות באופן כללי. מצד שני זוהי אימהות אחרת לגמרי. רגועה יותר, מכילה יותר. פתאום את מוצאת את עצמך מקלחת אותו לבד ברגע שחוזרים מהבי"ח וגאה בעצמך כל כך. זוהי מתנה. לעיתים תיקון.

בהריון מיד מתחילות גם התלבטויות האם לגמול את הבכור לפני הלידה, האם להעביר למיטת נוער. אל תזדרזו ואל תמהרו. השתמשו באינסטינקטים אימהיים להבין אם הצעד נכון. לגבי מיטה, אתן לא חייבות להחליט כי 3 חודשים ראשונים יש עריסה.

דבר נוסף שתזכרו, שום שלב בהורות לא נמשך כל החיים (רק בילד השני הבנתי זאת)- אין גזים כל החיים, ולא כאבי שיניים, והם לא תמיד ירצו על הידיים, וכן, באיזה שהוא שלב אנחנו ישנות.

הנוכחות הרגשית שלך בבית מאוד חשובה. אל תמהרי לצאת מהבית ולחזור לשגרה. גם את עברת משהו, לידה, וחשובה לך מאוד המנוחה והתזונה. בזמן שאת בבית תמצאי זמן איכות לעצמך ואם יש אח בכור בבית אז כמובן גם לו. לעיתים רבע שעה של זמן איכות עושים שינוי גדול.

אין אימהות מושלמת. תשמרי על עצמך, תדאגי לעצמך מהמקום בו את מבינה שאם את תדאגי לעצמך ולרצונותייך ותחושי מלאה, ביחסי, גם התחושה בבית תהיה טובה ונעימה. אמא מתוסכלת היא אמא כועסת ועצבנית וכך כל הבית.

דבר נוסף חשוב, לכל אחד יהיה מה להגיד על הילד שלך, על האימהות שלך, על איך שאת מניקה ועוד. טיפת חלב, אמא שלך, האינטרנט, חברה שלך ולבעלך. חשוב שלא תאבדי את עצמך במכלול העצות. תקשיבי לכל העצות כי זה חשוב אבל תמיד תמיד תלכי על פי מה שאת מרגישה ועל פי התחושות שלך. לא סתם אומרים שאמא יודעת הכי טוב.

זוהי הזכות שלנו כנשים ללדת. אני מקווה שתיהנו ואל תשכחו להיעזר כשצריך.

 

 

 

 

 

 

 
 

 

בהריון? ילדת?

 12.16 
 
 ערכה פתוחה 2015 מוקטנת
התמונה להמחשה בלבד
 

שאלות נפוצות

למי מיועדת הפעילות?

מי הצוות המקצועי?

מי מממן את הפעילות?

לשאלות נוספות על

פעילות צעדים ראשונים 

Website by - JOOMI
Feedback Form
Feedback Analytics