המלצות לבחירת עגלה לתינוק הדפסה דוא

מאת יעל שי דקל

פעם תפקידה של העגלה היה לשנע את התינוק, לתת לו מקום לנוח ולהוריו מנוחה מהחזקתו על הידיים. אולם כיום כבר לא מדובר רק במכשיר פונקציונאלי, אלא כמו בהרבה תחומים אחרים, עגלת תינוק היא אמירה אופנתית וחברתית כאחד!

 

בעבר זה נראה כך: זוג הורים לעתיד היו הולכים לרכוש ציוד תינוקות בחנות הרלוונטית ובין היתר רוכשים גם את העגלה שיש בחנות. וגם זה במקרה הטוב, כי על פי רוב היו מקבלים עגלת תינוק משומשת במצב טוב מהאחות של השכנה שכרגע לא צריכה. אך היום המצב שונה בתכלית: הטכנולוגיה והראש שלא מפסיק להמציא לנו פטנטים תופס אותנו גם כאן ומי שמגיע לחנות לא מוכן וללא מחקר שוק ראשוני, עלול לקבל סחרחורת.

שלושת אסכולות הפונקציונאליות

שוק העגלות לתינוקות מתחלק כיום לכמה קטגוריות, אשר לכל אחת מהן יתרונות משלה.

עגלה משולבת - עגלות אלה נותנות מענה לתינוק מרגע הלידה ועד לגיל בוגר יחסית (שנתיים ויותר). יש להן חלק ראשון הנקרא אמבטיה והוא מהווה מעין עריסה, שבה התינוק הקטן יכול לישון ולשכב בזוית של 180 מעלות. אחרי שהוא גדל מעט ומתחיל להראות סימנים של מתעניין, מחליפים את החלק הזה בחלק של הטיולון. היתרון: העגלה הזו לכאורה משמשת אתכם לכל אורך הדרך. החסרון: בדרך כלל השלדה של העגלות האלה כבדה. חסרונות נוספים :הילד בטיולון יושב עם פניו נגד כיוון הנסיעה, מה שעלול לעלות בשעמום ורכישת עגלת טיולון בנוסף והעיצובים ישנים יותר.

עגלה רב תכליתית - בעגלות האלה אתם קונים עגלה שהיא שילוב של מרכב עם סל קל. עגלות אלה גם משרתות את התינוק מההתחלה, אולם הן מסיימות את תפקידן כשהעולל "עולה" לכסא בוגרים. היתרונות: פרקטיות ונוחות מרבית לאמהות שמבלות הרבה בקניות ומחוץ לבית. החסרונות: מדובר בישיבה ממושכת בסל-קל דבר אשר אינו בריא ואינו מומלץ. משך השימוש קצר יחסית. בכל מקרה בקניה יש לשים לב כי לסל-קל יש אחיזה של הרתמה ב-5 נקודות.

טיולון - עגלות אלו מטרתן להסיע פעוטות בישיבה. הן נותנות מענה גם לתינוקות בני יומם, אולם אינן מגיעות על פי רוב לשכיבה מלאה של 180 מעלות מה שמפריע להשכיב על הבטן. גם קבוצת הטיולונים נחלקים לשניים, טיולונים רגילים וטיולוני מטריה. חסרונות: בטיולוני מטריה אין תמיכה בגב וגם אין אפשרות השכבה של התינוק. כך שאם הילד נרדם באמצע הטיול אין איך להשכיב אותו, אלא אם כן מטים את הטיולון ואז כשתגיעו הביתה הוא ממילא יתעורר. היתרון: הוא כמובן בגודלה ובמשקלה של עגלה זו.

חלוקה לפי מחיר

עד 1000₪ על פי רוב עגלות פרקטיות ולא מוכרות, שניתן להשיג בחנויות אזוטריות בדרום תל-אביב. הן מאפשרות בד"כ את כל מה שהאחרות נותנות רק בלי המותג שמבטיח איכות לאורך זמן ובדרך כלל גם בלי פטנטים מיוחדים.

בין 1000₪ ל- 2500₪  בקטגורית מחירים זו רוב העגלות הן מבית היוצר של החברות הותיקות והמוכרות. אם זה גרקו, ד"ר בייבי, פג או אחרות. הקניה הזו היא הקניה, שבה ההורים מבטיחים לעצמם קניה בטוחה של עגלת תינוק איכותית ואמינה שתשמש יותר מילד אחד. ניתן למצוא בטווח הזה את כל הפטנטים ואת מרבית החברות הקיימות בשוק.

2500₪ וצפונה במקרה דנן מדובר בעגלות הפרימיום. עגלות אלו מציעות בנוסף לעיצוב ולפטנטים גם סטייל... לעגלות אלו יש יתרונות לא מעטים, אבל הם בבחינת יתרונות שאפשר להסתדר טוב גם בלעדיהם לדוג' חברות כמו מוצי או בוגבו מייצרות עגלות תינוק עם גלגלים גבוהים, בדים מיוחדים, אפשרויות של העברת הידית ועוד. יש הרבה פינוק ונוחות בעגלות האלה ואם אתם לא מעוניינים להוציא סכומים כאלה ובכל זאת רואים צורך בעגלות הללו  הרי שתמיד יש אפשרות לחפש אותן בלוחות היד- שניה.

אחריות ובטיחות

רגע לפני שאתם מחליטים איזו עגלה אתם רוצים לרכוש, חשוב לתת את הדעת לנושא שאין להתפשר עליו בשום מקרה והוא הבטיחות. עגלה בטוחה חייבת לעמוד בדרישות התקן הישראלי לעגלות ילדים. עגלה תקנית אמורה לעמוד בדרישות בנושא הבלמים, הרתמות, בולמי הזעזועים ועוד. כדאי להיכנס לאתר של מכון התקנים הישראלי וללמוד את הנושא היטב. לגבי האחריות: כשקונים עגלה חדשה, יש עליה אחריות יצרן ויבואן. חשוב לבדוק לכמה זמן תקפה האחריות, היכן יושב היבואן, וכיצד ולאן מביאים את העגלה במקרה שיש צורך בתיקון.

אז איך מחליטים?

כל כך הרבה עגלות בשוק, אז איך יודעים מה טוב בשבילכם? מומלץ להתחיל בסקר חברים וקבלת חוות דעת עצות והמלצות, אפשר גם לבדוק באינטרנט .. אחרי שתעברו סדנאות אצל חבריכם ותגדירו את שלוש-ארבע התכונות החשובות ביותר עבורכם בעגלה תהיו כבר מוכנים לרכישה. לעיתים את הרכישה כדאי  לערוך באינטרנט, מה שיוזיל לכם עלויות.

 

המאמר בחסות אתר גרפולוגיה נט – פיתוח עבודת צוות

 
 

 

בהריון? ילדת?

 12.16 
 
 ערכה פתוחה 2015 מוקטנת
התמונה להמחשה בלבד
 

שאלות נפוצות

למי מיועדת הפעילות?

מי הצוות המקצועי?

מי מממן את הפעילות?

לשאלות נוספות על

פעילות צעדים ראשונים 

Website by - JOOMI
Feedback Form
Feedback Analytics