7 כללים לתינוק נינוח ורגוע בדרכים הדפסה דוא

 

כמה פעמים בשבוע אנו נדרשים לנסוע עם תינוקנו ברכב, נסיעה למעון, לגן, לסבתא ולחברים. 

לעיתים הנסיעות קצרות ולעיתים ארוכות. אין כמו להנות ממעט זמן פרטי שלך עם עצמך, לשוחח עם מי שיושב לצידך, או להקשיב לשירים ברדיו שמתנגנים ברגע...את כל זה נוכל להשיג כאשר התינוקות יושבים נינוחים ורגועים ברכב.

אמא יקרה, לפני שאת מתייאשת קבלי בשורה: באמצעות היערכות מתאימה לפני הנסיעה ביכולתך לייצר לך ולתינוקך נסיעה רגועה ונינוחה. אמנם לא תמיד ניתן למנוע את אי השקט של הקטנטנים אך ללא ספק ישנם מספר כללים פשוטים שאם תקפידי עליהם תוכלי לעזור לתינוקך להרגיש נינוח ורגוע יותר בדרכים.

לפני שנעבור על הכללים ראשית עלינו לדאוג לבטיחות ברכב, כפי שהחוק מחייב ולהתאים את מושב הבטיחות לגודל התינוק, לעגון את הכיסא היטב למושב הרכב  בהתאם להוראות היצרן,

ולדאוג שהתינוק יהיה חגור לאורך כל זמן הנסיעה ולכל מרחק!!!

7 כללים לתינוק נינוח ורגוע בדרכים:

בוחרים בזמן הנכון (עבור התינוק) לצאת מהבית

השתדלי להימנע מנסיעות ארוכות בזמנים שידועים לך מראש כזמנים ביום בהם תינוקך פחות נינוח ויותר זקוק לך לצידו (לצורך האכלה, שעשוע, ליטוף....).

אם מתאפשר,השתהי מעט עם היציאה עד למועד שתינוקך רגוע ולקראת הירדמות. כך תינוקך יהנה מנסיעה בשינה נעימה ושלווה.

מתחילים נסיעה עם תינוק שבע ונקי

תינוקות אינם יודעים לדחות סיפוקים (את כבר ודאי יודעת). לכן, ברגע שמתעורר אצל תינוק צורך הוא דורש מענה ומייד. כשאנו נוהגות ישנו מספר בודד של צרכים שאין ביכולתנו לספק לקטנטנים: אוכל וחיתול נקי. הכלל הוא: טרם היציאה לדרך, ודאי שתינוקך שבע ושהחיתול נקי. צאו לדרך כשאת יודעת שלא צפוי להתעורר אצלו רעב במהלך הנסיעה. חיתול נקי: לפני היציאה ודאי שהחיתול נקי ושלתינוקך נעים ונוח. אין זה מבטיח שבמהלך הנסיעה לא יתמלא החיתול מחדש אך זה מבטיח שאם הוא לא יתמלא בדרך הרי שתיהיה לו נסיעה נוחה מבחינה זו.  

לתינוק ערני מייצרים עניין בנסיעה

אם ידוע לך שבמהלך הנסיעה תינוקך יהיה עירני, הכיני לו עניין לנסיעה. אם יש לו צעצוע אהוב, אליו הוא קשור (כמו ספרון שחור-לבן, מובייל, בובה רכה...), קחי אותו אתכם וחברי אותו למקום שיהיה נגיש לתינוק. הקפידי לחבר בצורה בטיחותית וחזקה כך שהצעצוע לא יפול במהלך הנסיעה (גם כדי שיהיה נגיש לתינוקך במהלך כל הנסיעה וגם כדי שלא יפגע בו).

אם תינוקך אוהב נעימות או שירים מסויימים, הצטיידי מראש במוסיקה האהובה עליו והשמיעי לו אותה במהלך הנסיעה.

לתינוק עייף מייצרים סביבה רגועה בנסיעה

התינוק עייף ונראה שאם נכניס אותו לרכב הוא מייד יירדם. הגיוני, לא? הנסיעה המטלטת והמונוטונית בהחלט יכולה להיות חווייה מרדימה אך אם מתווספים אליה הפרעות כמו: רעש קולני ולא מונוטוני (מוסיקה רועשת ברכב, ויכוח קולני וכו'), סנוור קרני השמש או מראות לא מונוטונים (כמו פנסי הרחוב הצצים ונעלמים במהלך נסיעה ליילית) תינוקך העייף יתקשה להירדם. חשיפה לגירויים סביבתיים מכניסה את התינוק למצב עירנות בו קשה להירדם. אם לומר את האמת: תינוק מאוד עייף שמתקשה להירדם.... לא נעים.

הכלל: אם תינוקך עייף, התחילי את הנסיעה כשאת יודעת שיש לו תנאים מתאימים להירדמות. סביבה נקייה מרעשים.

במקרה של הבן שלי: במהלך היום - הספיק בד שהלבשתי מעל הסלקל ובודד אותו מהסביבה הרועשת והמראות המתחלפים ובלילה - פנס הכוכב האהוב עליו שניגן ברוגע והאיר על תקרת הרכב, מיקד אותו ועזר לו להתנתק מהסביבה.

ודאי שלתינוקך נוח ונעים

אחד הכללים הפשוטים והקלים ביותר ליישום. דמייני לך נסיעה ביום קיץ חם בלי מזגן. לא נעים....

במהלך הנסיעה תינוקך פחות חש במיזוג כיוון שהמזגן איננו מכוון אליו.

חם לו ובאופן טבעי הוא מזיע. דגמי סלקלים רבים (כן, גם הפרימיומים) עשויים בד לא נושם שאיננו סופג זיעה. 

 

 

 

 

 היכעי

 


carseat

 

שמרי על קשר עין עם תינוקך

מכירה את התחושה שבמהלך הנהיגה תינוקך כל כך שקט ורגוע שאת מייד מתחילה לחשוד ולדאוג? או לסירוגין כשהוא פתאום צווח ואין מקום לעצור בצד ולבדוק מה קרה?

בדיוק לשם כך ישנה המראה לתינוק לרכב. מדובר במראה שמניחים על משענת ראש המושב מול התינוק ומול מראת הרכב. המראה תעזור לך לשמור במהלך הנסיעה על קשר עין עם תינוקך ולוודא שאצלו הכל תקין או אם הוא מתלונן פתרון זה יכול לעזור לך להבין את הסיבה (לגלות שהוא מסנוור מהשמש, שנפל לו הצעצוע, שהוא פלט וכו').

הישארי רגועה

אומרים שהנוסחה הטובה ביותר לתינוק רגוע הוא הורים רגועים. כל מתח שקיים באוויר מתורגם ללחץ אצל תינוקות. על אחת כמה וכמה בסביבה סגורה כמו הרכב. לכן צאי לנסיעה כשאת נינוחה ורגועה. אם זה יצריך עיכוב של עוד 10 דקות בבית, קחי אותן. עצרי רגע. שתי, אכלי. עשי מה שאת זקוקה לו ומרגיע אותך.

היי מודעת לחשיבות של הרוגע שלך ושמרי עליו גם במהלך הנסיעה. שימי מוסיקה נעימה ואהובה עליך. שוחחי עם אדם שעושה לך רגוע וכיף. 

ידוע כמובן שמשימה זו הופכת למאתגרת ברגע שתינוקך מתחיל לאבד את הסבלנות אך אל תיסחפי איתו. שמרי על הרוגע. דברי אליו בטונים נמוכים ושדרי לו שהכל בסדר. היי עקבית ותופתעי לגלות כמה זה עובד. במקרים חריגים שזה לא עובד עליו, זה לפחות יעבוד עליך. 

נסיעה טובה!

 

 
 

 

בהריון? ילדת?

 12.16 
 
 ערכה פתוחה 2015 מוקטנת
התמונה להמחשה בלבד
 

שאלות נפוצות

למי מיועדת הפעילות?

מי הצוות המקצועי?

מי מממן את הפעילות?

לשאלות נוספות על

פעילות צעדים ראשונים 

Website by - JOOMI
Feedback Form
Feedback Analytics