זוגיות לאחר בוא הילדים – חלום או מציאות שברירית? הדפסה דוא

מאת: רוסנה ברגהוף

ילדים זה שמחה, ילדים זה ברכה. ילדים זה גם הרבה רעש, לכלוך, בלגן ובעיקר – הרבה זמן וכוחות. הילדים הם הדבר היקר לנו ביותר ולכן לפעמים קשה לנו להודות באמת: הם סוחטים אותנו. וזה מקשה עלינו למצוא זמן לעצמנו – כל אחד לעצמו וגם יחד, כזוג.

בשנים הראשונות ההורות בדרך כלל גוזלת זמן רב, לפעמים רב כל כך שאנחנו לא שמים לב אפילו לכך שבתחומים רבים החיים שלנו פשוט נעצרו – התפתחות אישית, קריירה, זוגיות.
לא תמיד ולא אצל כל אחד, אבל זה די נפוץ. יש הורים שמרגישים שזה בסדר, שהקריירה תחכה או שהלימודים יסבלו דיחוי לשנתיים שלוש. רבים מעדיפים להתמסר להורות בשנים הראשונות וזה נהדר.

אבל יש תחום אחד שפשוט אי אפשר להזניח, וזה הזוגיות.
כי בעוד שדברים אחרים יכולים לחכות, מערכות יחסים אישיות חייבות להישאר בחיים, לצמוח ולהתפתח, גם אם רק מעט כל פעם. וזוגיות לאחר בוא הילדים חשובה פי כמה, כי עכשיו יש לה אספקט נוסף: ההורות.
הזוגיות משרתת עכשיו את כל המשפחה, ולכן חשוב לטפח את התקשורת, את ההבנה, הכבוד ההדדי וההתחשבות, וגם, כמובן, את האינטימיות. זה לא קל – זוגיות לאחר בוא הילדים באמת נראית לפעמים כמו חלום רחוק, וכשהיא מתקיימת היא לפעמים שברירית, ומצריכה הסתגלות מחדש – הרי ההורות משנה גם כל אחד מאתנו. אבל אל תוותרו – טיפוח הזוגיות גם יועיל לכולם, וגם ייתן לכם כוחות להתמודד עם המציאות האינטנסיבית והשואבת של ההורות.

 

אז איך בכל זאת מוצאים קצת זמן לעצמנו?

אפשר וכדאי התחיל בקטן. לא חייבים לנסוע ביחד לשבוע בתאילנד כשהתינוק בן חודש. אבל אתם יכולים להקצות לעצמכם מינימום של זמן זוגיות שעליו תתעקשו. למשל כל יום, או לפחות ארבע פעמים בשבוע, של חצי שעה-שעה שהיא רק שלכם. הזמן הכי טוב הוא בדרך כלל בערב, אחרי שמשכיבים את הילדים. גם תינוקות קטנים שמתעוררים הרבה בדרך כלל יתנו לכם את המינימום הזה. בזמן הזה, נסו להקשיב זה לזה – אל תבזבזו את הזמן על מריבות או ויכוחים. בשביל זה יש עוד שעות רבות ביממה.

לקחת עזרה. הכוונה לבייביסיטר – סבתא, דודה, אחות או שמרטפית בתשלום. את הזמן שתקנו לכם יחד כדאי לבלות בחוץ, גם אם הוא קצר. נסו להקפיד לבלות יחד בחוץ לפחות פעם בשבוע-שבועיים. מסעדה, בית קפה, סרט ואפילו בילוי עם חברים. כל אלה יזכירו לכם לרגע שהייתה לכם זוגיות גם לפני בוא הילדים. אם אתם חוששים לעזוב תינוק קטן לזמן רב, תוכלו לצאת אבל להישאר קרובים ומוכנים ל"הקפצה".

אל תוותרו על סקס. הלידה, ההנקות, המחסור בשינה ובפרטיות. הרבה מכשולים עומדים בדרך לסקס הנחשק. אבל גם כשהילדים קטנים חשוב לא להזניח את הצד הזה. גם אם התדירות צנחה, חשוב שתישארו קרובים זה לזה ושהחוויה האינטימית שלכם יחד תהיה טובה, מתחשבת ונינוחה. ואגב אינטימיות – חשוב מאוד לשמור על מגע גופני בלי כל קשר לסקס. גברים שימו לב! אמהות טריות, ובעיקר מיניקות, בדרך כלל משוועות למגע, אבל מסוג מסוים ומדויק ביותר. רובן לא רוצות בסוף היום להעניק, אלא לקבל. מגע מפנק, שאינו דורש דבר, בדרך כלל יעניק להן כוחות אדירים.

כשהילדים גדלים מעט – סעו יחד לחופשה. זה לא צריך לקחת שנים, ולא חייבים להתחיל בשבועיים בניו יורק. מספיק להתחיל בסוף שבוע בצימר, כשהילדים אצל סבתא או עם בייבי סיטר מוכרת. ההרגשה של חופשה משוחררת יחד, במקום אחר, יכולה לחולל נפלאות בזוגיות. וטיפ אחרון: הספונטניות כשלעצמה לא תסולא בפז. אתם יכולים להחליט ברגע האחרון, או לערוך סידורים מראש ולהפתיע את בן או בת הזוג בחופשה. יש מגוון של דילים לסוף שבוע, בארץ ובחו"ל, שיעשו את העבודה גם בדקה התשעים. תחזרו עם כוחות מחודשים, מוכנים לטרוף את החיים.

 

 
 

 

בהריון? ילדת?

 12.16 
 
 ערכה פתוחה 2015 מוקטנת
התמונה להמחשה בלבד
 

שאלות נפוצות

למי מיועדת הפעילות?

מי הצוות המקצועי?

מי מממן את הפעילות?

לשאלות נוספות על

פעילות צעדים ראשונים 

Website by - JOOMI
Feedback Form
Feedback Analytics