מציאת עבודה לאחר חופשת הלידה הדפסה דוא

מאת: ציפי ברוורמן

בחופשת לידה, שעוברת מבלי להרגיש, עולות לא מעט מחשבות והתלבטויות לגבי החזרה לעבודה טרום הלידה.

המחשבה להשאיר את הרך הנולד בידיים שאינן שלכן לטובת שהות בעבודה שאינה בהכרח מספקת או בכלל הגיונית נוכח הנסיבות והמגבלות החדשות, מביאה לא פעם לקבלת החלטה לגבי שינוי בקריירה.

יש לקחת בחשבון כי למרות שמדובר ביוזמה שבאפשרותה לתרום לקידום בקריירה, להתחדשות מבורכת ולדרך חדשה מוצלחת מהקודמת, מציאת עבודה חדשה אינה משימה פשוטה במציאות כיום, כשעל כל משרה מתמודדים לא מעט מועמדים מוכשרים.

 

המשימה הופכת ליותר מאתגרת כשמשרה מלאה אינה בהכרח על הפרק ושעות נוספות הן לא אופציה. יתרה מכך, הדבר אינו מובן מאליו כנדרשת גמישות בשעות העבודה מצד מעסיק חדש שאכן ניתן למלא את התפקיד גם במסגרת משרת אם חלקית.

להלן מספר עצות למציאת עבודה נוחה לשילוב של קריירה ומשפחה לאחר חופשת לידה:

משרת אם- האם כך?

המושג "משרת אם" מקובל ונפוץ בשנים האחרונות המקושר למשרות חלקיות גמישות המתאימות לאימהות עובדות.

למרות הופעת המושג בחלק מהלוחות הדרושים במסגרת אפשרויות סינון הצעות העבודה, לא כדאי להגביל את חיפוש המודעות רק בהתאם לסיווג זה. גם במידה ומצוין בגוף פרטי הצעות העבודה כי מדובר במשרה מלאה או שהיקף המשרה אינו מצוין, כדאי להעביר קורות חיים כשמדובר במשרה שנראית רלוונטית. יתכנו מקרים בהם, כאשר המועמדת עונה על הדרישות ונמצאת מתאימה למשרה, המגייס יוכל לגלות גמישות בהקשר להיקף המשרה או לשעות העבודה בפועל על מנת להתאים את המשרה למגבלות הקיימות אצל המועמדת. מסיבה זו, כדאי להשאיר את כל האפשרויות פתוחות ולהמתין להתקדמות בהליך הגיוס כדי לבדוק עם המגייס לגבי אפשרות לגמישות בשעות. לפעמים מספר ימי עבודה קצרים לטובות יום יומיים ארוכים להשלמת שעות, שעת תחילת עבודה מוקדמת או המשך עבודה בבית יכולים להפוך את המשרה לברת מימוש.

חיפוש עבודה בכל  המישורים

על מנת שתהליך חיפוש העבודה יהיה יעיל עד כמה שניתן, כדאי לוודא שהחיפוש יהיה מגוון ויכלול שיטות חיפוש במישורים שונים במקביל על מנת לקדם את המטרה. לצד חיפוש בלוחות דרושים כדאי לחפש גם הצעות מעניינות ברשתות חברתיות עסקיות ובאתרי גופים וארגונים פוטנציאליים שמפרסמים משרות דרושים באתר הבית שלהם. במידה ומדובר בחיפוש עבודה בגופים ציבוריים וממשלתיים, ניתן למצוא הצעות רלוונטיות באתרים המפרסמים הצעות מכרזים בענפים שונים בהתאם לניסיון הקיים. במידה ומדובר בחיפוש עבודה דיסקרטי, תוכלו להעביר קורות חיים עם בקשה מודגשת לגבי חשיבות שמירה על סודיות ולבקש לשמור על הנושא בפני כל מי היודע על הדבר.

ניצול יעיל של הזמן

כדאי לשקול לנצל את התקופה לאחר חופשת הלידה הרשמית ולפני התחלת העבודה בפועל לצורך הכשרה מקצועית במסגרת קורס מקצועי שיוכל לקדם אתכן מקצועית במקצוע הקיים. בין אם מדובר בקורס הנהלת חשבונות מסוג מתקדם, קורס הפקת אירועים או כל הכשרה מקצועית מסוג אחר שתתרום לסיכויי הקבלה לעבודה מקצועית בתחום העיסוק. היתרון העומד מאחורי קורסים מקצועיים הוא בהיותם מתפרסים על תקופה יחסית קצרה (במיוחד לעומת לימודים אקדמיים אינטנסיביים) ובמסלול לימודים גמיש ונוח, כולל אפשרות ללימודי ערב וימי שישי. מעבר לשיקול הפרקטי והעובדה שביכולתה של הכשרה מקצועית נוספת לקדם אתכן מקצועית, מדובר ביציאה מבורכת בשגרה היומית שאינה בהכרח מגוונת לאחר הלידה.

 
 

 

בהריון? ילדת?

 12.16 
 
 ערכה פתוחה 2015 מוקטנת
התמונה להמחשה בלבד
 

שאלות נפוצות

למי מיועדת הפעילות?

מי הצוות המקצועי?

מי מממן את הפעילות?

לשאלות נוספות על

פעילות צעדים ראשונים 

Website by - JOOMI
Feedback Form
Feedback Analytics