לנסוע עם פעוט לחו"ל - איך עושים זאת? הדפסה דוא

מאת: רוסנה ברגהוף

אם אתם מתכננים נסיעה לחו"ל עם פעוט, חשוב להיערך לכך בצורה נכונה. בבית כבר יצרתם חיי שגרה, בתוך הסביבה המוכרת - עם פינת הנקה נוחה ושידת ההחתלה שכבר התרגלתם אליה. כיצד עוזבים את הבית המוכר ויוצאים למסע?

 

לעבור את הטיסה בשלום

טיסות, בעיקר אם הן ארוכות, עשויות להיות מאתגרות גם בלי תינוק. כיצד עוברים את הטיסה בשלום כאשר טסים עם תינוק? לוקחים נשימה ארוכה. מבחינות מסוימות, טיסה עם תינוק מתחת לגיל חצי שנה יכולה להיות קלה יותר מאשר עם ילד בן שנה. בגיל זה התינוק עדיין ישן מרבית שעות היום, כך שיש סיכוי טוב שבמהלך רוב הטיסה הוא ישן, עם הפסקות אוכל והחלפת חיתולים. בגיל שנה לעומת זאת, הילד כבר יותר ערני וקשה לו לשבת במקום אחד למשך שעות ארוכות.

עבור ילדים מתחת לגיל שנתיים אנחנו לא נדרשים לשלם כרטיס טיסה, רק סכום קטן בעבור מסים. זה אומר גם שהילד אינו מקבל מושב ישיבה משלו. עם זאת, בטיסות רבות ישנם מושבים פנויים, ותוכלו לשאול בצ'ק אין או בעלייה למטוס האם ישנה אפשרות לקבל מושב ליד מקום פנוי.

 

שאלה שעולה היא- האם לקחת אתכם סל-קל לטיסה? מניסיון אישי, הסל-קל מאד יכול לעזור, אם אתם ברי מזל ומצאתם מושב פנוי לידכם. ישנה גם אפשרות לשלם מראש כרטיס טיסה בעבור התינוק וכך לקבל מושב עבורו. הסל-קל יכול לאפשר לתינוק לישון בנוחות ולתת לכם יותר חופש במהלך הטיסה. בחברות תעופה שונות ישנם תקנות שונות בנוגע לשימוש בסל-קל במהלך הטיסה: ברובן מותר להשתמש בו מלבד בהמראות ונחיתות, בהן אתם מתבקשים לחגור את התינוק יחד אתכם.

דאגו שאתם אורזים בתיק יד את כל מה שדרוש לכם למהלך הטיסה- חיתולים, מגבונים, בגדים להחלפה  וכן מומלץ לקחת בגדים חמים ואף שמיכה, בגלל המזגן בטיסה. אם אתם זקוקים לתמיכה מצוות הדיילות במטוס, אל תהססו להביע את הצרכים שלכם.

בזמן הנחיתה התינוק עלול לסבול מלחץ באוזניים, בדומה לנו. אם את יכולה להניק בזמן הנחיתה, זה יקל עליו.

 

תזונה ובריאות

התזונה הטובה והבריאה ביותר היא חלב־אם. תזונה כזו מפחיתה באופן ניכר את הסכנה ללקות במחלות המועברות במזון ובמים. תינוקות יונקים הם באופן יחסי מוגנים יותר ממחלות, בזכות הנוגדנים אשר עוברים בחלב אם. לתינוקות ולפעוטות הניזונים מתמיסות פורמולה יש להכין בחוץ לארץ את התמיסות רק עם מים רתוחים, או מטוהרים, או מבקבוקי מים מינרליים.

חשוב לבדוק מראש מהם המחלות הנפוצות במדינה אליה אתם נוסעים והאם נדרשים חיסונים נוספים מלבד אלו הניתנים בטיפת חלב בארץ. חשוב לדעת שלחיסונים יש מחיר- החל מתופעות לוואי ספציפיות ועד לפגיעה במערכת החיסונית, בעיקר אצל תינוקות מתחת לגיל חצי שנה. לכן, כדאי לקחת זאת בחשבון כאשר בוחרים את יעד הטיול ולחשוב פעמיים לפני שמחליטים לנסוע עם תינוק למדינות בהן נפוצות מחלות רבות. בבחירת היעד בדקו גם האם מערכת הבריאות של אותה מדינה יכולה לתת פתרונות מספקים במקרים בהם יש צורך באשפוז. בכל מקרה חשוב שתיסעו רגועים ולא עם פחדים ודאגות. כמובן, תזכרו לעשות ביטוח בריאות לחו"ל. מומלץ לקחת אתכם ג'ל לחיטוי ידיים, למקרה שלא תמיד יהיו מים זורמים וסבון כאשר אתם מחליפים חיתולים.

 

מה עוד לקחת?

מומלץ לעשות רשימה מראש של מה שאתם רוצים לקחת ובדקו שאתם לא לוקחים יותר ממה שאתם יכולים לסחוב בנוחות ממקום למקום. כמובן, ארזו בהתאם למזג האוויר ולמשך הטיול. היות ותינוקות מלכלכים בגדים בקצב מהיר, מומלץ לקחת אבקת כביסה המתאימה לכביסה ביד.

המלצה חמה היא לקחת אתכם מנשא. גם אם בבית אתם רגילים להשתמש בעגלה,. המנשא כמעט אינו תופס מקום ומשקל בתיק והוא יאפשר לכם ללכת גם במקומות ללא מדרכה מסודרת, כגון שבילי טיול בטבע. ולהמשיך בשיגרת הטיול גם כשהתינוק ישן.

 

כיצד לתכנן את הטיול

אם אתם מאלה השואפים לראות 4 מדינות ב7 ימים, כדאי שתרדו מהרעיון הפעם. עם תינוק, קחו הכל לאט יותר. כאשר אתם בוחרים מלון, בדקו שהחדר ערוך לתינוק. למשל, אם התינוק ישן בבית במיטה נפרדת משלכם, בדקו שיש בחדר מיטת תינוק. כאשר אתם מתכננים את לוח הזמנים היומי, דאגו שבמידת האפשר תוכלו לכבד את שעות השינה והאכילה של התינוק, אליהם הוא רגיל מהבית. עד גיל חצי שנה לתינוק יש יכולת טובה לישון כמעט בכל מצב, גם בתנועה וגם ברעש יחסי. למרות זאת, מן הסתם לא תיקחו אותו לבילוי במועדון לילה. כאשר אתם מתכננים את הנסיעה, בדקו מהם הצרכים הכי חשובים שלכם, אותם תרצו למלא- מנוחה, זמן איכות יחד ועוד.יכול להיות שתחליטו לקחת הלוואות על מנת להוציא לפועל את החופשה המושלמת. ויכול להיות שתגלו שאין צורך לנסוע רחוק ותוכלו ליהנות מחופשה מפנקת במלונות בירושלים.

 

 

 
 

 

בהריון? ילדת?

 12.16 
 
 ערכה פתוחה 2015 מוקטנת
התמונה להמחשה בלבד
 

שאלות נפוצות

למי מיועדת הפעילות?

מי הצוות המקצועי?

מי מממן את הפעילות?

לשאלות נוספות על

פעילות צעדים ראשונים 

Website by - JOOMI
Feedback Form
Feedback Analytics