לעבוד עם התינוק מהבית - איך עושים את זה? הדפסה דוא

התמזל מזלך ואת יכולה לעבוד מהבית ולהשאר עם התינוק שלך.

בין אם את אדריכלית, אשת טלמרקטינג, אמנית, אשת מחשבים או כל דבר אחר, את נדרשת לשלב בין תביעות שונות, לוחות זמנים של עבודה ותינוק שדורש הרבה זמן ולא תמיד על פי סדר יום קבוע וידוע מראש. איך עושים את זה?

 

יצירתיות
הרבה מיזמים עסקיים נוצרו בגלל רצונן של נשים להיות יותר שעות עם ילדיהן ורצונן לוותר על מקומות עבודה תובעניים עם שעות בלתי נגמרות. חנויות מקוונות, מוצרים חדשים, רשתות תמיכה עסקיות נשיות ועוד. שילוב בין טיפול בתינוקות ועבודה מצריך חשיבה יצירתית, הסתכלות מחודשת על עולם התעסוקה ושינוי בסדרי העדיפויות.

אמאעובדת


גמישות בעבודה
השילוב יהיה אפשרי רק אם בעבודה שלך יש מידה רבה של גמישות. "יום של שיניים" או חולי  משבשים את יכולתך לשקוע בשעות של עבודה, ועם תינוק בהחלט יש ימים כאלה. בין אם את עצמאית או שכירה, השילוב אפשרי אם לוחות הזמנים הם מרווחים, אם הרבה מהעבודה נעשית לבד ולא תלויה בפגישות או בתאום עם אחרים ואם היא יכולה להעשות בשעות שונות ומשונות כולל מוקדם בבוקר או מאוחר בלילה.

 

משרה חלקית
גידול תינוק מצריך זמן ופנאי. הצרכים משתנים עם הגיל. בהתחלה פרקי השינה ארוכים (אם התמזל מזלך) אבל גם פרקי ההנקה ארוכים, בהמשך התינוק ער יותר זמן ולא תמיד רוצה להעסיק את עצמו לבד בלול. הזמן העומד לרשותך, ביום טוב, הוא השעה של נמנום הבוקר, השעתיים של מנוחת הצהריים, פרק של זמן בערב, תלוי במידת עיפותך, ועוד רגעים "גנובים" פה ושם.

ניצול זמן
יעילות היא שם המשחק. הכרות עם אפשרויות הזמן העומדות לרשותך ותמרון בין המשימות השונות. זמני השינה של התינוק הם כמובן חלונות זמן מיטביים לעבודה, אבל גם ביקור של הסבתא .על פי התפיסה של "עקרון הרצף" התינוק לא זקוק דווקא לתשומת לב ישירה כל הזמן והאפשרות להיות בסביבת מבוגרים העסוקים בעיניניהם דוקא מיטיבה עמו.

ישנם עזרים המסייעים לניצול טוב של הזמן, למשל מנשא. התינוק יכול להיות עליך, מנמנם או ער, רגוע, בזמן שאת עובדת מול מחשב למשל (אני כותבת את המאמר הזה כשהתינוק עלי במנשא, אני יושבת על כדור פיזיו ומתנועעת, והמחשב לפני על שולחן נמוך). נדנדה או ערסל עשויים גם הם לעזור. כמובן שיש להקפיד על הבטיחות של כל האביזרים.

פגישות עבודה בראש אחר
פגישת עבודה אינה מחייבת חליפת עסקים וישיבה במשרד ממוזג. תלוי מי הקולגות או הלקוחות שלך כמובן, אבל אם זה מתאים פגישת עבודה יכולה להתקיים גם בבית או בבתי קפה כאשר בעלי מקצוע או לקוחות עימם את עובדת גם הן אמהות המשלבות עבודה וגידול ילדים. אז אולי סגנון העבודה הוא קצת שונה, אבל מי כמוך יודעת שניתן לעשות כמה משימות במקביל.

התחלקות עם בן הזוג
גם כאשר יש תינוק צעיר ויונק יש מקום לשני בני הזוג להרתם למלאכת גידולו, בפרט אם האישה עובדת גם היא. אם בן הזוג עובד מחוץ לבית, בין אם הוא פקיד בבנק או טכנאי מכונות כביסה, אפשר להתארגן על שעות שהוא פנוי אותן הוא מפנה לך לפגישות או לעבודה שקטה. שעות קבועות שבהן האב אחראי לטיפול בתינוק יטיבו עם המשפחה כולה. רצוי לתכנן את הזמן הזה ולא לצפות שיקרה מעצמו, יש להתארגן בצורה מתאימה ולאפשר לאב את המרחב ללמוד את התינוק ולהיות הורה משמעותי.

הקדישי זמן לתינוקך
כדי שלא תחושי מתוסכלת שאת מחפשת כל זמן פנוי אפשרי החליטי שאת מקדישה זמן קבוע לתינוקך ביום ללא עבודה וללא טלפונים וללא מחשב. זה יקל בהרגשתך ויסדר את היום .

עזרה
עזרה ממוקדת מספר שעות ביום או בשבוע יכולה לשפר מאוד את תפקודך המקצועי. זו יכולה להיות עזרה בתשלום, סבתא או אם עובדת אחרת שאיתה את עושה החלפת שעות – מספר שעות בשבוע היא מבלה עם שני הילדים ומספר שעות את מבלה עם שניהם – מרוויחות זמן עבודה שקט, חברה לילדים ומעגל תמיכה לכן.

זהירות, מלכודת
השילוב בין עולמות שונים – פרנסה, משפחה ומימוש עצמי, יכול להיות אופטימלי ולתת לך לבטא את עצמך הכי טוב שאפשר. אבל, חוסר איזון והעדר תמיכה מספקת עלול לגרום לתסכול ולמצב בו תרגישי שאת מתפשרת על העבודה, מתפשרת על עצמך ומתפשרת על ההורות שאת רוצה להעניק. אל תנסי להיות SUPERWOMAN, כל היבט בחייך צריך את תשומת הלב שלו, והיכולת לשלב ביניהם מצריכה הקשבה לעצמך, התכווננות עדינה, ומעורבות של אנשים נוספים המסייעים לך.

 
 

 

בהריון? ילדת?

 12.16 
 
 ערכה פתוחה 2015 מוקטנת
התמונה להמחשה בלבד
 

שאלות נפוצות

למי מיועדת הפעילות?

מי הצוות המקצועי?

מי מממן את הפעילות?

לשאלות נוספות על

פעילות צעדים ראשונים 

Website by - JOOMI
Feedback Form
Feedback Analytics