בייבי יוגה-יוגה לפיצקים הדפסה דוא

 

מאת: מרים עוז רווה

למילה יוגה שורשים עמוקים ופרושים רבים, מניסיוני האישי, הפירוש הבהיר ביותר הינו –"התנהגות בצורה כזו שכל תשומת הלב מופנית אל הפעילות בה האדם עוסק באותו הרגע" (ד.ק.ו דסיקשר) וכך מביאה אותנו היוגה להבנה עמוקה יותר של הנעשה סביבנו ולהתבוננות נכונה יותר.

לעומת היוגה העתיקה – הבייבי יוגה, כשמה כן היא, נולדה רק באמצע המאה ה20 ומנסה, בהצלחה מרובה, לחבר בין ההורה לתינוק ברמה האוטנתית ביותר.

זוהי שיטת תרגול המושתתת על עקרונותיה הבסיסיים של היוגה, ההתפתחות התנועתית של התינוק והקשר(bonding ) ההורי- ילדי.

 

שיטת הבייבי יוגה יוצרת תקשורת אחרת בין ההורה והתינוק, והיא מורכבת מאסנות (תנוחות) לתינוק – בהתאם לשלב ההתפתחותי בו הוא נמצא, אסנות להורה, נשימות, מגע וגרייה והכל בשילוב קול וצליל.

הבייבי יוגה מלמדת את ההורה לתמוך בתינוק בכל שלב ושלב בהתפתחות התנועתית ולא להאיץ אותה דבר שנגרם כיום כתוצאה מקצב החיים המהיר והרצון "לעמוד ביעדים" ולהיות "כמו כולם" לפחות...

 

הבייבי יוגה תורמת לשינה טובה יותר של התינוק וכך גם של שאר יושבי הבית... (:, משפרת את תהליכי העיכול ומקלה על בעיות כגון "קוליק" וגאזים, מחזקת את המערכת החיסונית ומעודדת התפתחות שרירית ומנטלית של התינוק. מעבר לתרומה למגוון הפעילויות אותן יוכל כל הורה לחוות עם ילדו בהמשך במסגרת הביתית ולקשר המיוחד והעמוק הנוצר בין ההורה והילד, התרגול בקבוצה בסדנאות והחשיפה להורות/אמהות שונה יוצרת מפגשים ממלאים ומחזקים להורים בתחילת דרכם ומהווה פורום נוסף להעלאת שאלות ותמיכה חברתית, אימהית ונפשית.

 

תינוקות שונים מתנהגים אחרת, לכל אחד בדיוק כמו לנו המבוגרים אישיות ייחודית וטמפרמנט שונה, רצונות והעדפות שונות ומשונות שנפרשות ונגלות לפנינו מדי יום ביומו על כן עלינו מוטלת האחריות לעזור להם להסתגל לעולם  המואר, האין סופי, הרועש, הקר והכל כך שונה מהמקום החם, המוגן החשוך והכי חשוב החופשי שממנו הגיעו. הבייבי יוגה שמה לעצמה כדגש להעצים את תנועתיות התינוק בדרך רכה, ומאוזנת המאפשרת לו ללמוד את גבולות גופו בעולמו החדש בהדרגתיות ובאהבה גדולה ובכך תורמת הבייבי יוגה גם לשביעות רצונו של התינוק.

"האושר העילאי מושג דרך שביעות הרצון " (יוגה סוטרות פטאנגלי).

 

בסדנאות הבייבי יוגה לומדים ההורים אסנות (תנוחות) שונות, טכניקות שונות של מגע ועיסוי תינוקות וכן תרגול מינימלי של אסנות ליציבה נכונה, שיקום רצפת אגן ועוד עבור ההורים/אמהות, כל אלו יחדיו יוצרים חוויה משחררת, כייפית ומעצימה.

 

*הכתבה מבוססת על ידע אישי וספרותי. אין בכתבה זו כדי להחליף דעת אדם מוסמך. כל הפועל על-פי המידע המובא בכתבה זו, עושה כן על אחריותו האישית בלבד, ואין הכותבת אחראית על ההשלכות.

 

 מתרגלת יוגה כ8 שנים ולומדת עוד קצת בכל תרגול.
בוגרת קורסי המורים Baptiste power vinyasa yoga institute  בארה"ב, וכן משכן היוגה בת"א (אשטנגה ויניאסה יוגה(, יוגה לילדים ובייבי יוגה בשיטת itsy bitsy yoga.

תלמידתו של בארון בפטיסט.
מפתחת ערכת קלפי יוגה לתינוקות – יוגה לפיצקים.

מלמדת יוגה.
וגם אמא לשניים שנהנים לתרגל...

 

"> כתובת דוא"ל זו מוגנת מפני spambots, יש לאפשר JavaScript על-מנת לראות את הכתובת 050-9009593

 

 
 

 

בהריון? ילדת?

 12.16 
 
 ערכה פתוחה 2015 מוקטנת
התמונה להמחשה בלבד
 

שאלות נפוצות

למי מיועדת הפעילות?

מי הצוות המקצועי?

מי מממן את הפעילות?

לשאלות נוספות על

פעילות צעדים ראשונים 

Website by - JOOMI
Feedback Form
Feedback Analytics