תרומת עיסוי התינוק לתינוק ולמעסה הדפסה דוא

מאת: עדי שטרסמן מאבחנת ומטפלת בשיטת ורדי, מדריכת  עיסוי תינוקות.

לכאורה, מדובר בטרנד חדש ניו-אייג'י. אולם למעשה מדובר במסורת אוניברסלית עתיקת יומין. בסרט "תינוקות השבט" אשר מתאר את אופן גידול תינוקות בחברות שבטיות ברחבי העולם, אפשר לראות אימהות אשר מעסות באדיקות את גופם הקטן של התינוקות שלהם כפעולה שגרתית.

 

 בעולם מתקדם וטכנולוגי, אנו מחפשים הצדקות מדעיות ואישורים למה שבתרבויות אחרות הוא מסורת. היום אנו מכירים בחשיבות של ההנקה, נשיאת התינוק קרוב לגוף האם וגם בעיסוי תינוקות.

 תרומת העיסוי לתינוק ולמעסה:

  • איזון טונוס השרירים של התינוק.
  • אמצעי לשחרור ההורמון אוקסיטוצין אשר מרגיע ומרפה, הן את התינוק והן את המעסה.
  • כלי לתקשורת אשר באמצעותו לומד המעסה להקשיב לתינוק, להבין את איתותיו ואת שפת גופו. התינוק לומד כי מקשיבים לו וכי מכבדים את גופו.
  • מסגרת זמן המוקדשת לאינטימיות בלעדית בין התינוק לאימו/אביו.
  • כלי משמעותי ביצירת אבני הבניין של תהליך ההיקשרות (bonding).
  • כלי להעלאת מודעות הגוף של התינוק.
  • אמצעי מצוין להרגעת התינוק מכאבי הגזים הידועים.
  • אמצעי לפריקת מתח, דבר התורם לשינה טובה יותר ולהפחתת בכיו של התינוק.

מומלץ מאוד להמשיך לעסות את ילדיכם גם כשהם הופכים לפעוטות. אין דבר נעים יותר לשמוע מאשר ילד קטן המבקש עיסוי לפני השינה. אני מצאתי בעיסוי דרך קסומה להרגעת ילדיי הקטנים כשקשה להם, כשהם עייפים ויוצאים מאיזון. פעמים רבות הם בעצמם מבקשים עיסוי גם אם לפני רגע היו עסוקים בהתקף זעם.

 

כשאנו מעסים גוף של תינוק, מומלץ לעשות זאת בעזרת שמן, אשר מאפשר תנועות חלקות יותר בעת העיסוי. השמן שאנו משתמשים בו משמש בין היתר גם להזנת עורו של התינוק, לכן לא מומלץ להשתמש ב"שמן תינוקות". שמן זה מופק מתוצרי לוואי של נפט ומלבד ריח מתקתק אין בו דבר המזכיר תינוקות. שמנים אתריים גם הם לא מומלצים משום המאפיין הטיפולי שבהם. השמנים הרצויים הם שמנים צמחיים, בעלי ריח נייטרלי, אשר הופקו בכבישה קרה ששומרת על הערכים החיוניים של השמן.  מחקרים הראו כי תינוקות בני יומם מזהים את אימותיהם על פי ריחן ועל כן לא כדאי להפר את האינטימיות הזאת עם ריחות זרים.

לאתר של  עדי שטרסמן

 

 
 

 

בהריון? ילדת?

 12.16 
 
 ערכה פתוחה 2015 מוקטנת
התמונה להמחשה בלבד
 

שאלות נפוצות

למי מיועדת הפעילות?

מי הצוות המקצועי?

מי מממן את הפעילות?

לשאלות נוספות על

פעילות צעדים ראשונים 

Website by - JOOMI
Feedback Form
Feedback Analytics