ברית מילה הדפסה דוא

בשעה טובה נולד לכם בן. אחד מהאירועים המשמעותיים ביותר בחייו עתיד להתרחש כעבור שמונה ימים. הסיבוכים הרפואיים הקשורים בברית הם נדירים יחסית, כל עוד היא מתבצעת על ידי מוהל מומחה, אך כשגרת טיפול אחרי הברית חשוב להקפיד על מספר כללים:

במהלך היממה הראשונה הקפידו להחליף חיתולים אחת לשלוש שעות והימנעו מלזהם את אזור הפצע כשאתם מנקים את ההפרשות. בעת ייבוש גלד הטבור באלכוהול, היזהרו ממגע בין האלכוהול לפצע הברית. מגע כזה עלול לצרוב לתינוק

כדאי להתייעץ עם המוהל על אופן הרחצה המומלץ ביממה הראשונה. כעבור 24 שעות תוכלו לשטוף את התינוק במים וסבון, וכדי למנוע את הדבקות החיתול לפצע תוכלו להשתמש בשמן תינוקות למשך מספר ימים. 

 

התינוק שלי זקוק לרופא אחרי הברית?

 

על פי רוב, אורכת ההחלמה מהברית כשבוע. אולם סיבוכים נדירים בעקבות ברית מילה עלולים להתרחש, ולערנותכם חשיבות מכרעת במניעתם: 

 

אם התינוק בוכה תוכלו לתת לו תרופה המכילה פראצטמול שמתאימה לפעוטות. אם עדיין ניכר אי שקט וחומו של התינוק עולה על 38.5 מעלות או אם הוא חיוור, רדום או שקט באופן חריג יש לפנות לרופא.

 

על פצע הברית מצטברת הפרשה לבנבנה צהבהבה שאינה הפרשה מוגלתית, ונראית כקרום, היא תיעלם כעבור כשבועיים. הפרשות צהובות המלוות בחום ואדמומיות, דימום מסיבי מהאזור (כתמים בקוטר של מטבע ומעלה) או הפרשות צהובות המלוות בחום ואדמומיות מחייבות פניה לייעוץ רפואי.

 

יש להיות ערניים ולבדוק את תכיפות מתן השתן של התינוק. אם החיתול יבש יותר מכמה שעות יתכן שהתחבושת לוחצת מדי או שיש קריש דם שחוסם את דרכי השתן. גם במקרה כזה יש לפנות מיד לחדר המיון.

 

טיפ של טיפטיפות

 

רחיצה של כ-20 דקות באמבטיה פושרת, ולא קרה, לאחר יממה מהברית, עשויה לחולל פלאים בהורדת חום.

 

 

 

מידע  אינו תחליף ליעוץ רפואי והמלצת הרופא המטפל

 

נכתב ע"י דר' דורון כרמי  MHA מומחה ברפואת ילדים ובאנדוקרינולוגיה ילדים

 

 

 

 
 

 

בהריון? ילדת?

 12.16 
 
 ערכה פתוחה 2015 מוקטנת
התמונה להמחשה בלבד
 

שאלות נפוצות

למי מיועדת הפעילות?

מי הצוות המקצועי?

מי מממן את הפעילות?

לשאלות נוספות על

פעילות צעדים ראשונים 

Website by - JOOMI
Feedback Form
Feedback Analytics