הדפסה דוא

 האם קיים קשר בין המחלות שלנו לאופן התנהגותינו היום יומית

מאת אלונה בן ארי

הגוף שלנו הוא כמו ססמוגרף למצבנו הפנימי כשאנחנו לא מתייחסים לעצמינו ולצרכים שלנו - הוא מתריע. אם הוא לא נענה הוא דואג לספק צרכים אלה, אבל בדרכים פחות נעימות

 

משהו בלתי גלוי, כדוגמאת המחשבות והרגשות מוביל לתגובה פיזית גלויה הניתנת למדידה - בצורה של מיחושים, כאבים ומחלות. 

כשיש לי חום אני יכולה בעזרת מד חום, למדוד ולדעת מהי טמפרטורת גופי ברגע זה. האם אני יכולה למדוד את העובדה שלעתים קרובות אני מרגישה כי עלי להיאבק בחיים כדי להשיג את מה שאני רוצה? לא! אבל אני יכולה למדוד את כמות תאי הדם האדומים שירדה והובילה לאנמיה.
האם אני יכולה למדוד את העובדה שהאושר אינו נמצא מספיק בחיי? לא! אבל ניתן למדוד את אחוז הכולסטרול הגבוה בדם, והדוגמאות לכך הן רבות.

כולנו היינו חולים לפחות פעם אחת, הסיבה לבעיה שמשפיעה עלינו או משפיעה על אדם קרוב לנו מזמינה אותנו לנתק את עצמנו (במובן של לראות את המחלה בצורה חיובית ולהשליך את השפעתה השלילית מעלינו) ולהפוך לעדים של כל הרעות החולות הללו ולהפסיק להיות קורבן.

בטבע, הכל קשור, הכל מחובר, דבר אינו אקראי. עד כדי כך ששערות ראשנו ממוספרות.

המחלות והכאבים הפיזיים נגרמים בשל רגשות אשר לא נוהלו כראוי, הודחקו או הוכחשו, זה המוצא האחרון כדי לגרום לנו להבין כי משהו בחיינו אינו מתנהל כשורה. לעתים קרובות המחלה הינה התוצאה של אופן החשיבה וההרגשה שלנו, ובמיוחד יחסנו לאירועים ולנסיבות בחיינו. זה לא מה שקורה לנו בחיים, אלא האופן בו אנו מגיבים לאירועים.

דרכנו להסתכל על חיינו, היא הקובעת איך הולך לנו בחיים. סימפטומים ומחלות, הינם ביטויים פיזיים של קונפליקטים פסיכולוגיים ורגשיים, הם מהווים רק את קצה הקרחון. מה שנראה במבט ראשון, זהו חלק קטנטן. האמת נשארת חבויה בתת-המודע שלנו.

מי שבאמת מבקש פתרון למחלתו עליו לרדת לנבכי נשמתו כדי להרפא. הריפוי מגיע מבפנים, מהתודעה. השאלה אותה עלינו לשאול הינה: "מה רוצה להגיד לי תת המודע שלי באמצעות המחלה?"

המחלה, אם כן, הינה הדרך המובילה לריפוי.

עלינו ללמוד להבין מה המחלה רוצה לומר לנו. כל הפרעה, אי נוחות או סמפטום המתרחשות בחיינו משמעותם כי קיים צורך שלא סופק. עלינו לגלות מה הם אותם צרכים. ולגלות את הדפוסים הרגשיים הגורמים לכך, לרוב אלו הם כעס, ביקורת, ביקורת עצמית, טינה, אשמה, בעיות רגשיות, תוקפנות, בעיות מיניות וכל מיני מחשבות ורגשות שליליים.

כיצד נבין את שפת הכאבים והמחלות?

בחודשים הקרובים אפרש לכם מהו המסר, אשר תת המודע שולח באמצעות אותם סמפטומים מהם אמהות לאחר לידה ותינוקות רכים נוטים לסבול. נבין כי הסימפטום אינו מפלצת שיש להסירה או להילחם נגדה, אלא הוא רק מערכת אזעקה שנכנסה לפעולה, נורה אדומה שנדלקה, המזהירה אותנו כי משהו בתוכנו אינו כשורה.

בכל שאלה בנושא מוזמנים ליצור קשר עם - אלונה בן ארי , מטפלת אנרגטית מומחית לטיפול בתינוקות, בילדים ובמבוגרים.טלפון: 052-9849770

http://www.alonabenari.com/ | a:http://lp.vp4.me/b5t9

 


 
 

 

בהריון? ילדת?

 12.16 
 
 ערכה פתוחה 2015 מוקטנת
התמונה להמחשה בלבד
 

שאלות נפוצות

למי מיועדת הפעילות?

מי הצוות המקצועי?

מי מממן את הפעילות?

לשאלות נוספות על

פעילות צעדים ראשונים 

Website by - JOOMI
Feedback Form
Feedback Analytics