אביב הגיע, אלרגיה באה הדפסה דוא
 

מאת דר' שחר טורפז

בימים אלה אנו נפרדים מהחורף לטובת האביב. הבשורה הטובה היא שבקרוב מחלות החורף של ילדינו יהיו רק זיכרון רחוק. אבל יש גם בשורה פחות טובה, והיא שלאביב פרעות משלו...
אביב היא עונת הפריחה, אך לא רק של הצומח.
גם בני האדם "פורחים" יפה בתקופה זו. וזה לא נגמר בפריחה מגרדת בעור. באביב נפוצות תופעות אלרגיות רבות נוספות כגון דמע בעיניים, כאבי ראש, וכמובן רגישויות במערכת הנשימה כגון  נזלת, התקפי אסתמה ושיעול.

 

מידי יום אני שומעת פניות של הורים שרוצים לעזור לילדיהם ולא מוצאים פתרון.

"עומר מתגרד כולו ושום משחה לא עוזרת", "יהלי כל הזמן מנוזלת והרופא אמר שזה אופייני לעונה" או "עידו לא מוכן לאכול כלום", ועוד ועוד סיפורים, לכאורה שונים לחלוטין.

למעשה, למרבית התלונות הללו יש גורם עיקרי אחד והוא רגישות של המערכת החיסונית, או בשפה המקובלת – אלרגיה.

bigstock-Little-Girl-Is-Blowing-Her-Nos-20042711רבים סבורים כי אלרגיה היא סוג של גזירה משמיים - תופעה לא נעימה, מטרידה אפילו, שצריך ללמוד לחיות איתה. חלקם יודעים בדיוק מה גורם לתופעות, חלקם "לא מבינים מה נפל עליהם" ואלה וגם אלה לוקחים אנטי-היסטמין (פניסטיל, לורסטין ועוד) מקווים לטוב ומחכים שיעבור. אלא שאז מגיע הקיץ ותנחשו מה....
כדאי לדעת שהיום ניתן לטפל באלרגיה לא רק ע"י הקלת התסמינים, אלא גם במקור הרגישות בגוף, וכך להירפא לחלוטין.

אז מהי בעצם אלרגיה?

אלרגיה היא רגישות של הגוף לחומרים (אלרגנים שונים). התופעות שאנו חווים הן למעשה תגובה אלרגית - תגובה קיצונית וחריפה של המערכת החיסונית לחשיפה לאלרגן. החשיפה יכולה להיות במגע פיסי, תזונתי באכילה ובשתייה או בשאיפה במהלך הנשימה.
מנסיוני האישי, בני האדם עלולים לפתח רגישות לכל חומר אליו הם נחשפים.
בעיות אלרגיה הולכות ומחריפות בעשורים האחרונים, בעיקר בגלל חשיפה הולכת וגוברת לאלרגנים ולמגרים חדשים. אלרגנים המצויים במזון ובמים אותם אנו צורכים, כמו גם אלה המפוזרים באוויר אותו אנחנו נושמים. אלרגנים אלה הם בחלקם תוצרים של הרס מערכות סביבתיות, פגיעות אקולוגיות על ידי חומרים כימיים רבים ועוד, אשר הינם חלק מההתפתחות הטכנולוגית בעידן המודרני.

אפשר להירפא לחלוטין מאלרגיה?

בהחלט כן. שיטת NAET לאבחון ולטיפול באלרגיות הינה שיטת טיפול הוליסטית ובלתי חודרנית, המזהה את מקור הבעיה ופועלת לנטרלה לצמיתות. באמצעות שיטת  NAET ניתן לאבחן ולטפל בכל אדם, בכל גיל וברוב המצבים הבריאותיים, כל זאת בלבוש מלא וללא שימוש בתרופות.
הרפואה הקונבנציונאלית, על אף שהיא מסוגלת לאבחן מה גורם לרגישות, מציעה כטיפול בעיקר הימנעות ממגע ומשימוש בחומר הבעייתי, ובמקרה חשיפה – אנטי היסטמינים וסטרואידים. התרופות יעילות במידה רבה, אך עם הפסקת השימוש  התופעות עלולות לחזור. ההימנעות מונעת  את הגירוי המזיק ואת התופעות האלרגיות. אלא שלגישה זו מספר חסרונות. ראשית, לא תמיד ניתן למנוע את החשיפה לחומר, למשל במקרה של הרגישות הנפוצה לאבקני פרחים או אבק. שנית, המנעות יוצרת פגיעה באיכות החיים.

בשיטת NAET, לעומת הגישה הקונבנציונאלית, ניתן לטפל במקור הבעיה, ולא רק בתסמין, ולהגיע לריפוי מלא של האלרגיה. כן כן, לחזור ולהיחשף לאלרגן מבלי לסבול מתופעות כלשהן.

 

כיצד מתבצע האבחון והטיפול בשיטת NAET?

כאמון, האבחון והטיפול מתבצע בלבוש מלא, הוא אינו פולשני ואינו מצריך נטילת תרופות, דבר ההופך אותו מתאים במיוחד לטיפול בילדים ואף בתינוקות קטנטנים.
האבחון נעשה על ידי בדיקת שינוי בהתנגדות שׂרירית (MRT), שיטה מתחום הקינסיולוגיה היישומית. במהלכה, מתבצעת חשיפה מבוקרת לקבוצות שונות של אלרגנים בבקבוקוני זכוכית.
לאחר האבחון מבוצע טיפול בין שני שלבים. השלב הראשון מתבצע במרפאה במרפאה, והוא טיפול קצר בלחיצות (אקופרסורה) משני צידי עמוד השדרה תוך כדי חשיפת הגוף לאלרגן המצוי בבקבוקון. מטרת הלחיצות היא לפזר הפרעות וחסימות במסלולי האנרגיה ובכך לאפשר זרימת אנרגיה תקינה ורציפה בגוף. לאחר המתנה בת כ-20 דקות וביקורת, משוחרר המטופל לביתו עם דף הנחיות ליממה הקרובה. הנחיות אלה הינן השלב השני בטיפול, שהוא למעשה הימנעות משימוש ומגע עם החומר לגביו בוצע הטיפול  למשך 25 שעות.
על ידי סדרת טיפולים ניתן להפחית משמעותית, ואף לבטל לחלוטין, רגישויות קיימות לגורמים סביבתיים, לחומרי מזון וכדומה. התופעות נעלמות ובמקביל חל שיפור במצב בריאותו הכללי של המטופל. מגוון תחומי הטיפול בילדים ובמבוגרים הוא עצום.

 

 

אודות:

sahartorpaz


ד"ר שחר טורפז- רוזנברג, ילידת ירושלים 1975, נשואה ואם לשתי בנות. תושבת הוד השרון.

דוקטור לרפואת שיניים, שנחשפה לשיטת NAET  ואחריה החליטה על הסבה לטיפול בשיטה.

NAET  הינה שיטה טבעית וחדשנית לטיפול ומניעת רגישויות ואלרגיות שונות בילדים ומבוגרים.

משנת 2005 עוסקת בטיפול בשיטת NAET  בישראל, לאחר שהוסמכה לטיפול בשיטה בארה"ב.

מתמחה בטיפול ברגישויות ואלרגיות בילדים ותינוקות.

www.allergia.co.il

054-4811869

 

 
 
 
 

 

בהריון? ילדת?

 12.16 
 
 ערכה פתוחה 2015 מוקטנת
התמונה להמחשה בלבד
 

שאלות נפוצות

למי מיועדת הפעילות?

מי הצוות המקצועי?

מי מממן את הפעילות?

לשאלות נוספות על

פעילות צעדים ראשונים 

Website by - JOOMI
Feedback Form
Feedback Analytics