לישון כמו תינוק (?) הדפסה דוא
 
מאת: נטע אנג'ל- יועצת שינה לתינוקות וילדים של נשים עובדות 

הורים לתינוקות צעירים חולמים על הלילה בו הם נכנסים למיטה וישנים בה לפחות ארבע שעות רצוף. בפועל, שינה של תינוקות לרוב מלווה בהתעוררויות ליליות (לעיתים כל שעה) ובכי.

חוסר שעות שינה בחיי התינוק משפיע על תפקודו והתפתחותו 

קרא עוד...
 
ביקור בית צעדים ראשונים הדפסה דוא

 

צעדים ראשונים לאם ולתינוק - שי והדרכה ליולדות

 

2017-02-05 1303

 

מזל טוב! את אמא


לתואר החדש מתלוות גם שאלות:

איך מטפלים בבייבי הקטן בבית? כמה שכבות הוא צריך ללבוש?

איך אפשר להקל על הגזים? איך מסתדרים עם ההנקה?

 


אנו בצעדים ראשונים מצפים לפגישה איתך ועם הבייבי

מדריכה מקצועית תישלח לביתך לפגישה בת 30 דקות הכוללת

ערכת מוצרים לך ולתינוק, הסבר קצר על המוצרים,

שרותים חדשים בתחום וכמובן טיפים חשובים לטיפול בתינוק 

Untitled-1

 

נקודות נוספות שחשוב לנו לעדכן לפני הפגישה:

* הפעילות מיועדת ללידה ראשונה ושניה, עד גיל חצי שנה,

בהשתתפות סמלית של 20 ₪ (ניתן לשלם בכ.א או מזומן)

**המדריכה תיצור קשר עימך כחצי שעה לפני הגעה- אנא הקפידי להיות זמינה

 ***אנו זמינים לכל שאלה בטלפון  1700-550-118

או במייל   כתובת דוא"ל זו מוגנת מפני spambots, יש לאפשר JavaScript על-מנת לראות את הכתובת

    

לב משאבות חלב      ARDO

 

 

בפגישה ניתן גם לקבל הדרכה על הדור החדש של משאבות החלב החשמליות מבית ARDO שוויץ ואופן התאמתם לצורכי היולדת

למידע מקדים על משאבות ARDO לחצי כאן 

 

שלך,

צוות צעדים ראשונים   

 

את מוזמנת לפרגן לנו גם בדף הפייסבוק

ולעקוב אחר הטבות ומבצעים וכמובן...לשתף


*הערכה משתנה מעת לעת בהתאם לחברות המשתתפות בפעילות

 
הורות לתאומים- לא מה שחשבתם הדפסה דוא

שני פסים על מקל. אבל בולטים.

הריון ראשון, לא ידעתי שלחוזק הפס על המקל יש משמעות…

רק גיסתי שקיבלה צילום של הבדיקת הריון כתבה לי "וואו הפס ממש חזק… יכול להיות ש…?". ושבועיים אח"כ תור לרופא… אין אמא שלא זוכרת את האולטראסאונד הראשון של כל ילד שלה, הרגע שבו ראתה לראשונה דופק פועם חלושות, נקודה לבנה מהבהבת שעתידה להיות תוך פחות או יותר תשעה חודשים, הילד שלה. אז עכשיו דמיינו לעצמכם שאתם הולכים לרופא, נרגשים וחוששים, מקווים שהכל בסדר ויש הריון תקין, מביטים על המסך ורואים את אותה נקודה מהבהבת שמסמלת חיים.

וליידה, עוד נקודה אחת בדיוק כמוה.

 

שתי נקודות (ולפעמים שלוש!) שמכניסות אותך רשמית למועדון המיוחד של ההורים לתאומים ושלישיות. מועדון אקסלוסיבי אליו שייכים רק האמיצים ביותר כי הרי כבר ידוע שאלוהים נותן אגוזים רק למי שיש לו שיניים לא?

שמי קרן איתן, אני בעלת הבלוג "מזל תאומים" העוסק בחוויות הייחודיות של הורים לתאומים ושלישיות.

לא מזמן הסתובבתי עם הבנות שלי ברחוב וראיתי אמא חרדית עם עגלת תאומים. שתינו הסתכלנו זו לזו בעיניים וחייכנו, ובחיוך הזה היה עולם ומלואו שרק אנחנו והורים שכמותינו יכולים להבין. הקסים אותי לחשוב שאף על פי ששתינו באות מעולמות שונים לחלוטין עדיין שתינו חולקות חוויות זהות שידועות לשתינו גם בלי שנדבר על כך.

 

 16903567 1336619576394351 8340433390775833900 o

על איזה חוויות אני מדברת? דבר ראשון ההריון - להיות בהריון מרובה עוברים זה סרט. נתחיל מזה שתמיד ההריון ייחשב הריון בסיכון, עם כל הבירוקרטיה המתלווה לכך. קופות החולים שולחות אותך לעשות את רוב הבדיקות במרפאות להריון בסיכון בבתי חולים כך שכל בדיקה מצריכה טופס 17, ואם הולכים באופן פרטי צריך משכנתא, שלא לדבר על כך שכל סקירה לוקחת שעות. וזה רק על קצה המזלג. גם סביב הלידה יש הרבה מן הלא נודע, האם היא תהיה רגילה או קיסרית, לפעמים היא יכולה להתחיל רגילה ולהפוך תוך כדי לקיסרית! היולדות מוצאות עצמן לא פעם מבולבלות ולא ממש יודעות מהי הבחירה הנכונה והבטוחה ביותר עבורן ועבור הילדים. וזה בלי שנדבר על שמירת הריון שהיא מנת חלקן של הריוניות רבות עם תאומים - במקרה הטוב שמירת הריון בבית, ובמקרה הרע בבית חולים - במשך שבועות ולפעמים חודשים עד הלידה. שאל אמא לתאומים על ההריון שלה וצפה מבול של מורקי"ם מפה ועד תל חי, לסחוב הריון מרובה עוברים לפעמים יותר קשה מלסיים קורס טייס!

 

ומה קורה בבית אחרי הלידה? דמיינו לכם את התקף הגזים הכי גרוע שהיה לילד שלכם בשלושת החודשים הראשונים לחייו… עכשיו תכפילו. שני תינוקות צורחים, שזקוקים לעיטוף, וקפיצות על הכדור, לפעמים סימולטנית ולפעמים זה אחר זה… כך שמנוחה אין. החודשים הראשונים הם פעמים רבות שדה קרב אצל הורים לתאומים, תקופה שזכורה כאתגר רציני כמעט אצל כולנו.

 

בקיצור, ההתמודדויות שעומדות בפני ההורים לתאומים הן רבות. הנקת תאומים, גידול שני ילדים במקביל, ההתמודדות עם רגשות האשמה על חוסר היכולת לספק את צרכי שניהם בזמן אמת, ההשוואות הבלתי פוסקות של הסביבה וכן, בואו נגיד את האמת, גם שלנו ההורים, שנורא משתדלים להמנע מזה אבל לא תמיד מצליחים להסתכל על כל ילד כישות נפרדת בפני עצמה. המאבק לנפרדות, שאלת ההפרדה במסגרות, כל אלה ועוד רבים הם חלק מעולמנו, עולם ההורים לתאומים ושלישיות. ועם מי נתייעץ? הרי הדילמות שלי לא דומות לאלה של חברותיי...

 

או, כאן מחכה הפתעה משמחת.

לשמחתי גיליתי, שבגלל החוויות המיוחדות שאנו חולקים, הורים לתאומים ושלישיות הם קבוצה סולידרית מאין כמוה. מרגישים את זה בקבוצות הפייסבוק השונות של ההורים לתאומים, והכי הרגשתי את זה כשהשתתפתי בסדרת מפגשי הדרכת הורים לתאומים. פעם בשבוע, שעתיים פגישה, שעה מוקדשת למדריכה ושעה שלמה - קבוצת תמיכה! כל כך כיף לשמוע סיפורים מבתים אחרים עם תאומים ולהבין כמה נורמלי הטירוף שקורה אצלנו בבית, כל כך כיף לקבל עצות מהורים אחרים לתאומים שחוו בדיוק את הקשיים שלי ויש להן עצות יעילות ובעיקר - רלוונטיות אליי.

 

הורים לתאומים ושלישיות הם כוח! אנחנו כוח תמיכה משמעותי זה לזה, וזו הסיבה שהחלטתי לארגן את כנס "מזל תאומים", כנס שכולו מוקדש להריוניות והורים לתאומים. מרכז הכנס הוא בראש ובראשונה הרצאות מקצועיות מוכוונות תאומים - יעוץ שינה לתאומים, הדרכת הורים בנושא נפרדות, גמילה כפולה מחיתולים, הכנה ללידת תאומים, ליווי התפתחותי (רבים מהתאומים הם פגים ודרושה לכך התייחסות מיוחדת) והדרכה על הנקת תאומים. מעבר לכך מגיעות לכנס חברות שונות שימכרו את המוצרים שלהם בהנחה מיוחדת להורים לתאומים ושלישיות. לצערי נראה כי החברות הגדולות בארץ לא מכירות בצורך של הורים לתאומים לקנות הכל כפול ו"מועדוני התאומים" לא נותנים הנחה ראויה שעונה על הקושי הכלכלי שלנו. בואו נגיד שבכל פעם שיש מבצע על חיתולים או מטרנה קבוצות ההורים לתאומים בפייסבוק מלאות בתמונות של עשרות קופסאות תמ"ל או שקיות חיתולים, מסודרים בחומה מוכנים לבלום את המתקפה הבאה של הסורים. בכנס "מזל תאומים" יימכרו חיתולים, מגבונים,, קרמים, משחות החתלה, צעצועים, אופניים, עגלות ועוד מלא דברים שאנחנו צריכים - והכל בהנחות כמו שמגיע לבוגרי סיירת מטכ"ל שכמונו. והכי הכי חשוב - הכנס הזה הוא הזדמנות שלנו לפגוש הורים כמונו, שמבינים בלי מילים את גודל המתנה הזו שקיבלנו, הורים כמונו שבמבט חטוף על העגלה הכפולה שלך כבר יודעים לנחש איך עבר עליך הלילה. הורים כמונו, שיודעים וחווים יום יום שעה שעה את הזכות הגדולה שנפלה בחיקנו,הזכות  לגדל שניים או שלושה ילדים, שחלקו את אותה הרחם במשך תקופה, וכשיצאו לעולם הזה, הצליחו להפוך את עולמנו.

לינק לפרטים והרשמה לכנס:  http://bit.ly/2klRXfM

לינק לבלוג "מזל תאומים" www.mom4twins.co.il

 

 
מה הבכי של התינוק אומר לך הדפסה דוא

מה הבכי של התינוק שלך אומר לך?

בכי הוא כלי לתקשורת, בכי הוא כלי להגיד "אני צריך"...

אני צריך לאכול

אני צריך לישון

אני צריך להתפנות

אני צריך עזרה כי כואב לי 

וכשלוקחים את הבכי עוד קצת קדימה אז...

אני צריך שיראו אותי

אני צריך להרגיש שייך

אני צריך עצמאות

אני צריך נוכחות 

בכי הוא כלי - לצורך שיקבל מענה לכל אורך החיים.

הגוף שלנו בנוי ממערכות ומאיברים כשבכל רגע נתון יש מעבר של מסרים עצביים והורמונאליים ממערכת העצבים ההיקפית למוח. כל הצרכים שלנו, גם הפיסיים וגם הרגשיים, נבנים באופן הדרגתי.

כך שהגוף מרגיש רעב או עייפות או צורך אחר מספר דקות ואפילו עד שעה לפני שהתינוק או הילד בוכה.

כשהתינוק שלך בוכה משמעות הדבר שהצורך חייב לקבל מענה עכשיו SOS מצב חירום. ובמצב הזה, יש שחרור של הורמון שנקרא אדרנלין ולאורך הרבה זמן, הורמון נוסף שנקרא קורטיזול.

כך למשל אם אנחנו או התינוק שלנו "אוגרים עצב", יופרש אדרנלין לאורך הרבה זמן שיוביל להפרשה של קורטיזול שברמות גבוהות מחליש מערכת חיסונית, מעכב במערכת העיכול, בצמיחה ובגדילה.

ולכן מאוד חשוב לתת מענה הרבה לפני המצב הזה, גם לצרכים פיזיים וגם לצרכים רגשיים.

הבכי ומה שקודם לו (קיטורים, חוסר סבלנות, ניג'סיות) מעידים על סימנים מאוחרים של הצורך וזה אומר שכ-40 דקות בממוצע לפני זה, היו הסימנים המוקדמים.

לכל תינוק יש את הבכי ואת הסימנים המוקדמים המיוחדים שלו ואת הסימנים והבכי המדויקים של התינוק שלך, תוכלי ללמוד באמצעות תצפית מדעית איכותית על התינוק, התבוננות מתוך הקשבה ולא מתוך ציפייה או פרשנות כשהמטרה בתצפית היא לגלות את הסימנים המוקדמים (וגם הבכי) כדי לא להגיע לשלב ה SOS של התינוק או הילד ולתת מענה מדויק העוזר ליצור:

שינה איכותית

עיכול טוב יותר

כישורי שפה

תהליך נכון של מודעות גופנית

הקניית הרגלים

בטחון עצמי גבוה

הערכה עצמית גבוהה

גם כשמגיעים לבכי אז מאוד חשוב לתת מענה אמפאטי, מכיל ועד כמה שניתן שליו, כדי להוריד את רמות האדרנלין ולבדוק מה התינוק זקוק לו באותו הרגע.

לכל תינוק שהוא יחיד ומיוחד יהיו קולות אחרים וטונים אחרים כי כל תינוק בדיוק כמו כל אדם הוא יחיד ומיוחד, אבל ישנם מאפיינים שונים לסימנים מאוחרים של התינוק שלך שעשויים לאפיין הרבה תינוקות ועשויים להופיע גם עכשיו אצל התינוק שלך,

אז אם התינוק שלך:

1. בוכה בטונים מאוד גבוהים -  כנראה כואב לו! כאב בבטן - קשיי עיכול או מזון פחות מתאים, ריפלוקס - כאב כתוצאה מצרבת; כאב ברגל, כאב ביד, עקיצה, חוט שנתקע

2. אם התינוק שלך בוכה בכי גבוה, דק וחולף – יש מצב שהוא צריך פיפי!!! כמו זעקה קלה כזו, פתחי עכשיו את החיתול וראו את הפלא :) מאוד מומלץ גם להוסיף איזו מילה רלוונטית כדי לחזק את הקשר והתקשורת ביניכם!

3. אם התינוק שלך בוכה בכי בקולות גבוהים אך מתארכים – הוא כנראה עייף. דמייני  כמו פיהוק מתוך בכי. ככה. בדיוק.

שימי לב - הרדמה בסימנים האלה, שאלה סימני עייפות מאוחרים תגרור כנראה שינה עם נוכחות של אדרנלין, מומלץ ממש ממש להרדים הרבה הרבה לפני! בסימנים המוקדמים של התינוק שלך!

4. אם התינוק שלך בוכה בכי בקולות נמוכים עם הוצאת לשון ישרה – יכול להיות שיש לו גרעפס תקוע או פליטה. דמייני שמשהו נתקע לך בגרון, נכון שתעשי קחחח, קחחח, קחחח כדי להוציא? ככה גם התינוק שלך! 

5. אם התינוק שלך בוכה בכי שמתחיל בקולות התנשפות, לעיתים נשמע יניקה או מציצה ועובר לטונים מאוד גבוהים אם לא מקבל מענה – התינוק שלך רעב!

רעב מתפרש במוח של התינוק ככאב, והכאב הזה מורגש באזור של הבטן ולכן תינוק רעב הינו תינוק שכואבת לו הבטן. ונכון, אם עולה לך המחשבה שגם בגזים יש כאבי בטן וגם ברעב - זה נכון! יש בלבול מאוד גדול בין סימנים לגזים לבין סימני רעב. בהרבה מהמקרים מפרשים את הכאב כגזים כשמה שהתינוק בפועל צריך - זה אוכל! והוא פשוט רעב!

אגב מאוד מאוד חשוב גם כאן להאכיל את התינוק בסימני רעב מוקדמים ולא מאוחרים כי אז העיכול שלו יהיה יעיל יותר ואפקטיבי יותר והוא יסבול מפחות גזים, גרעפסים ופליטות.

6. אם התינוק שלך בוכה בכי גרוני כאילו מתאמץ – יש לו קקי! ולפעמים זה מלווה בכאב או באי נוחות במיוחד כשהתינוק שלך עושה את זה בשכיבה, כי האמת שזה מנוגד לכוח הגרביטציה ולכן לוקח לקקי לעיתים המון זמן לצאת. החזקה נכונה במנח כריעה, כזה שהרגליים של התינוק מקופלות קצת – כמו בסלקל/טרמפולינה או בהחזקה יזומה יאפשר התרוקנות קלה יותר.

 

*הכותבת לריסה גינת, אמא לאביגיל ונעמי, הבעלים והמייסדת של SmallTalk – אקדמיה ארצית להנחיית הורים

 

-------------------------------

 כחברה במועדון "צעדים ראשונים" את מוזמנת להירשם ב-100% לתוכנית המיוחדת – שישה גוונים של בכי. בתוכנית תוכלי לקבל המון מידע על בכי, זיהוי סימנים מוקדמים למענה נכון, מה עושים עם גזים, תגלי כלי תקשורת נהדר ומרגש עם התינוק שלך ועוד מלא תכנים. להרשמה לתוכנית שישה גוונים של בכי – לחצי כאן

 

 

 

 

 

 
המדריך המלא לאמבטיה מפנקת לתינוק הדפסה דוא

בואו של תינוק חדש למשפחה מביא עמו התרגשות אך גם לא מעט לבטים, שאלות ולא מעט חוסר בידע. אחת ההשאלות שעולות בקרב הורים ומביאה עמה הרבה סימני שאלה וחששות היא כיצד עושים אמבט לתינוק?. 

התינוק רק נולד, גופו עדין ושברירי, בכל יום הוא חשף לאינספור חוויות ראשוניות, חלקן נעימות לו וחלקן מפחידות, עבורו העולם מחוץ לרחם נראה גדול, מאיים והוא חווה אינסוף גירויים ורעשים שחדשים לו.

עבור לא מעט תינוקות חוויית האמבטיה בימים הראשונים, אינו פשוטה. גם בעבור לא מעט הורים המפגש עם גופו הרך והחשוף של תינוק חסר אונים והבכי שמתלווה לתהליך ההפשטה או המגע הראשוני עם המים גורמים ללחץ וחרדה. 

קרא עוד...
 
<< התחלה < הקודם 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 הבא > סיום >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
 

 

בהריון? ילדת?

 12.16 
 
 ערכה פתוחה 2015 מוקטנת
התמונה להמחשה בלבד
 

שאלות נפוצות

למי מיועדת הפעילות?

מי הצוות המקצועי?

מי מממן את הפעילות?

לשאלות נוספות על

פעילות צעדים ראשונים 

Website by - JOOMI
Feedback Form
Feedback Analytics