הרהורים בחודש תשיעי طباعة إرسال إلى صديق
There are no translations available.

כשכבר אין סבלנות...

 מאת: ורד צברי, מדריכת הכנה ללידה, דולה, מדריכת עיסוי תינוקות.

היום קיבלתי טלפון מיולדת שעברה את תאריך הלידה המשוער שלה, היא הייתה חסרת סבלנות, ורצתה שאעשה הכול על מנת שהיא תלד עוד באותו היום. הסברתי לה שאין קסמים ושהגוף מוכן והתינוק מוכן מתרחש הנס ומתחילה לידה, וחוץ מכמה עצות שבדרך כלל נותנים שאולי יכולות לעזור לזרז את הלידה, המלצתי לה לנסות וליהנות מהרגעים האחרונים שלה כאישה ושלהם כזוג, לצאת קצת לבלות ביחד, לישון לילה שלם ,לאכול טוב, לעשות אמבטיה נעימה וארוכה, דברים בסיסיים, אבל שנעלמים בשנייה כשמגיע התינוק...

כמובן שהיא מאוד התאכזבה מתשובתי, אבל זו התשובה הכנה ביותר שיכולתי לתת.

כשאני מדברת עם נשים שילדו לא מכבר, נראה שהפנטזיה שהייתה להן לפני הלידה לגבי החיים וההרמוניה כמשפחה, נעלמת כמעט ברגע שרגליהן דורכות בבית ביום החזרה מבית החולים ,הדבר שכל כך רצו וחלמו עליו נמצא בידיהן, הוא חמוד להפליא, אבל גם בכיין ותובעני, האידיליה של אמא  אבא ותינוק מתפוגגת ומגיעות מחשבות, התחשבנות מי עשה יותר ומי עשה פחות, מי ישן יותר ומי לא ישן בכלל, ההצהרות שנאמרו לפני כן, שתסתדרי לבד ללא אמא או חמות כבר לא יוצאות מהפה בכזאת קלות ונראה שלא תתנגדי לעזרה ממישהו קרוב, רק שיחליף אותך לכמה רגעים שתוכלי להתקלח בשקט.

הרצון להישאר עם התינוק בבית בכל חופשת הלידה ועוד להאריך אותה קצת, משתנה ברצון לחזור לעבודה הקודמת, את לפתע מגלה שאת עובדת לא פחות קשה בבית וה"בוס" שלך בבית הרבה יותר תובעני וקשוח.

נזכרתי ערב אחד, בני הצעיר היה בן חצי שנה והרגשתי שעברתי את השלב הקשה והנה חיי חוזרים למסלולם, השכבתי את ילדי לישון, ומהחלון ראיתי את השכנים, זוג צעיר עם תינוק בן יומו, שניהם נראו עייפים ומתוסכלים מנסים להרדים אותו, להרגיע אותו, רציתי לצעוק לעברם ,זה עובר, כולם עוברים את זה, אתם לא לבד, עוד לפני שתרגישו התקופה הקשה תעבור וכבר יקננו מחשבות על ילד נוסף...

מותר להרגיש,מתוסכלים ועייפים, מותר להיות לא מרוצים ומאוכזבים, צריך לדבר על מה שמרגישים ולנסות לעבור את התקופה הראשונה שלאחר הלידה בהרגשה שהכול יהיה בסדר צריך רק קצת...סבלנות.

לאתר של ורד צברי

 
 

 

التسجيل للحصول على الهديه

 12.16 
 
 ערכה פתוחה 2015 מוקטנת
התמונה להמחשה בלבד
 

اسئله شائعه

هل الخدمه مجانيه?
من الشركات التي ترعى هذا المشروع?
كيف يتم تنسيق الزياره؟

لاجوبة واسئلة اضافية اضغط هنا

 

Website by - JOOMI
Feedback Form
Feedback Analytics